Historie 951

Panelový dům č.p. 951 v Neratovicích byl dokončen v roce 1970 Spolanou Neratovice. Dům má 12 poschodí a na každém se nachází 4 bytové jednotky 3+1. Ke každému bytu patří dvě lodžie. V přízemí „paneláku 951“ je vstupní hala s kočárkárnou a kolárnou, hala s výtahy, sklepní kóje pro všech 48 bytů a původně zde byly i dvě prádelny se sušárnami. Ty po dvaceti letech zanikají a jsou upraveny na nebytové prostory. V současné době se v nich nachází Salón Jarča – kadeřnictví a masáže a solárium s vinotékou. Dům má dva výtahy a vnitřní schodiště.

V roce 1998 Spolana nabídla podnikové byty v tomto domě k privatizaci. Nájemníci zakládají Bytové družstvo Dohoda v Neratovicích za účelem pronajímání bytů a zajištění služeb s bydlením souvisejících a panelový dům č.p. 951 od Spolany odkupují.

V roce 2001 BD Dohoda provádí již ve své režii opravu střechy a střešní pergoly. V roce 2002 zařizuje revitalizaci celého panelového domu. Ta je hrazena ze státní nenávratné dotace (2 120 000,- Kč) a z bankovního úvěru (5 mil. Kč, splacen v roce 2014). Revitalizaci provádí neratovická firma Kasten. V jejím rámci probíhá zateplení budovy včetně lodžií, výměna oken, vybudování kanceláře bytového družstva ze sklepních lodžií a vybetonování sklepních podlah.

V roce 2008 probíhá částečná výměna elektrických rozvodů a osvětlení. Výměna výtahů byla provedena v roce 2011. Následující rok se uskutečnila údržba chodeb, jejich vymalování včetně nátěru hydrantů a rozvodných skříněk, výměna rozbitých schodišťových drátoskel a byla položena nová dlažba ve vstupních halách.

Od roku 2006 jsou byty vybaveny digitálními měřáky na odečet spotřeby tepla. V roce 2014 dochází k instalaci digitálních vodoměrů pro dálkový odečet odběru.

Na rok 2014 je naplánováno zasklení lodžií na západní a východní straně, výměna kabeláže pro výtahy a výměna hlavního vedení elektrické energie včetně silnoproudu tak, aby si nájemníci mohli vyměnit plynový  sporák za elektrický.

Účetně Bytové družstvo Dohoda spravuje SBD Neratovice.